Осасуна и Севиля откриха сезон 2022/2023 в испанската Ла Лига по доста обещаващ начин. Тимът от Навара надви с 2:1 гостите от Андалусия и така записа първа победа над този съперник от близо десетилетие насам. За последно "лос рохийос" бяха поебеждавали севилци през 2013 година, като тогава това отново се случи като домакин на "Ел Садар" и отново с този резултат - 2:1.

Откриващата среща за новата кампания в испанския елит наблюдавахте директно в ефира на MAX Sport 4 HD.

Чими Авила поведе домакините напред още в 9-ата минута. Рубен Пеня центрира от десния фланг, а Авила от малък ъгъл нанесе силен удар с глава на далечната греда, за да даде летящ старт на Осасуна. Радостта им обаче бе кратка, защото още в 11-ата минута Рафа Мир изравни за гостите. Папу Гомес даде перфектен пас към Мир, след като майсторски овладя топката, а малко по-късно тя бе в мрежата - 1:1.

Победният гол дойде четвърт час преди края, когато Аймар Орос осигури трите точки за Осасуна с точен удар от дузпа за 2:1.

Така серията на Севиля от десет последователни мача без поражение срещу съперника от Навара най-сетне приключи.

Малко след победната дузпа за домакините, тяхната легенда Унай Гарсия получи тежка аркада след сблъсък с Томас Дилейни и беше изведен извън терена, плувнал в кръв.