Изключителна драма предложи мачът от междинния 10 кръг в испанската Ла Лига между Севиля и Валенсия. Битката бе гарнирана с 14-минутно продължение заради множество скандали, червени картони, намеси на VAR и изпусната дузпа, като в крайна сметка завърши 1:1.

Шоуто от Андалусия бе излъчвано пряко по MAX Sport 4 HD.

Играчите на Дженаро Гатузо успяха да открият резултата с гол на навлизащия във все по-добра форма Единсон Кавани още в шестата минута, но Севиля върна попадението в 86-ата чрез Ерик Ламела.

И в даденото от съдията на мача продължение на терена стана страшно.

Първо с директен червен картон бе изгонен Папу Гомес, който събори откъсващия се нападател на Валенсия Джъстин Клуйверт. Ситуацията бе преразгледана с VAR и санкцията бе заменена само с жълт картон, но пък бе изгонен Кике Салас и това доведе до дузпа за гостите.

Тя бе поверена на капитана на "прилепите" Хосе Гая, но Боно спаси и в крайна сметка донесе точката на представящия се неубедително този сезон Севиля. При това - след цели 14 минути продължение на двубоя.

С точката Валенсия вече има 15 и заема осмото място, докато Севиля е 11-и с 10 точки.