Севиля е съвсем близо до това да си гарантира участието в Шампионска лига за втори пореден сезон.

Андалусийци стигнаха до равенство 1:1 при гостуването си на Виляреал в среща от 35-ия кръг на испанската Ла Лига, която можехте да гледате пряко по MAX Sport 4 HD.

"Жълтата подводница" беше близо до това да прекъсне серията си от три поредни загуби с победа, но спечели само точка и е на седмата позиция с 53. Севиля е трети с 65, вече на седем от петия Бетис при три оставащи кръга.

Виляреал доминираше в двубоя и заслужаваше да победи. Откри резултата в 86-ата минута, когато зле изчистено центриране прати топката на волето на Джовани Ло Селсо и той вкара с труден удар.

В края обаче Севиля изравни в 95-ата минута след центриране от корнер, при което се включи и вратарят Ясин Бону. Един измежду него и съотборниците му отклони топката, за да може Жул Кунде да я прати в мрежата и да хвърли гостуващите фенове в екстаз.

В друг мач от днес Хетафе и Райо Валекано завършиха наравно 0:0 в мач, който беше изпълнен с физически сблъсъци и общо седем жълти картона.

Двата тима си стиснаха ръцете за равенство, като то увеличава шансовете на домакините за оцеляване. Хетафе вече има 37 точки на 15-ата позиция и е на пет от опасната зона. Райо отдавна се спаси и е 12-и с 42 точки.