Севиля постигна трудна победа при гостуването си на Леванте с 3:2 в междинния 33-и кръг на испанската Ла Лига, който може да наблюдавате пряко по MAX Sport 4 HD.

Два гола на Хесус Корона и един на Жул Кунде донесоха успеха, който е първи за андалусийци при гостуване от 3 януари.

Така отборът на Хулен Лoпетеги се върна поне временно на второто място с актив от 63 точки, на две пред Атлетико Мадрид. Леванте остава на последната позиция с 25 точки, на шест от спасителния бряг.

Севиля поведе в 14-ата минута, когато Хесус Корона оползотвори от близка дистанция с глава центриране на Лукас Окампос.

Само три минути по-късно Леванте вкара топката във вратата, но попадението бе отменено. След разглеждане с ВАР се видя игра с ръка на Диего Карлос и бе отсъдена дузпа за домакините. Точен от бялата точка бе Хосе Луис Моралес.

В 27-ата минута Севиля отново излезе напред в резултата след много технично попадение на Корона, който отново се възползва от асистенция на Окампос.

В 69-ата минута Леванте получи втора дузпа, след като Маркос Акуня събори Неманя Радоя. Този път обаче Моралес стреля покрай вратата.

Севиля стана много опасен на контраатаки и бе близо до гол в 80-ата минута, когато удар на Рафа Мир с глава бе спасен по прекрасен начин. При последвалия корнер обаче Жул Кунде се разписа след центрирането на Иван Ракитич.

В 87-ата минута Леванте вкара за 2:3, когато ветеранът Роберто Солдадо бе точен след пас на Моралес. Малко по-късно вратарят Ясин Бону направи чутовна глупост, ритайки топката в тялото на Солдадо, но за негов късмет тя излезе в аут.

По подобен начин се разви и мачът между Кадис и Атлетик Билбао по MAX Sport 2 HD. Баските също победиха с 3:2 като гост, което ги остави на осмата позиция с 48 точки.

Загубата приближи Кадис до зоната на изпадащите - 17-о място с 31 точки, само на една пред 18-ия Гранада.

Билбао беше категоричен през първото полувреме, когато Раул Гарсия (3'), Икер Муниан (22') и Микел Весга (33') дадоха комфортен аванс.

Лукас Перес върна едно попадение в 56-ата минута, а в 71-ата Весга бе изгонен с втори жълт картон за грубо нарушение. Кадис се възползва и стигна до второ попадение в 87-ата минута, когато точен бе Рубен Собрино. В края на мача Алваро Негредо направи голям пропуск и лиши домакините от точката. В петата минтуа на добавеното време Фали нацели и страничната греда.