Първите три срещи от петия кръг в испанската Ла Лига от неделния ден завършиха наравно.

Първо Виляраел не успя да победи при гостуването си на Майорка и мачът риключи при 0:0.

"Жълтата подводница" имаше по-добрите шансове в мача, но не реализира. Това бе четвърто поредно равенство за тима и то отрежда 14-а позиция във временното класиране.

Майорка продължава с позитивното представяне и е осми с осем точки.

Вторият мач за деня завърши със същия резултат. Реал Сосиедад и Севиля не си вкараха гол, като Микел Оярсабал от домакините изпусна дузпа в 27-ата минута.

Баските са на четвърта позиция с десет точки, докато Севиля продължава без загуба от началото на сезона, но на шеста позиция с осем точки.

Най-интересното равенство бе именно в Севиля, но на срещата на Бетис - 2:2 срещу гостуващия Еспаньол.

Алейш Видал откри за Еспаньол в 16-ата минута, но още преди почивката Уилям Хосе и Набил Фекир обърнаха резултата.

В 78-ата минута Герман Пецела от домакините бе изгонен с червен картон, а късно в 97-ата минута Леандро Кабрера донесе точката за каталунците.