Милан пропусна страхотния шанс да оглави Serie A след 22-ия кръг.

"Росонерите" сензационно загубиха от опашкаря Специя с 1:2 в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

За съжаление родният национал Петко Христов остана на пейката, но неговият тим постигна една от най-великите победи в цялата си история.

При победа Милан имаше шанса да излезе пред Интер на върха в класирането, но домакините се провалиха звучно.

Мачът беше изключитлено атрактивен и изпълнен с много положения, а след куп пропуски, Милан успя да открие в самия край на първата част.

Безумни действия на вратаря го накараха да извърши безум фаул, а реферът посочи бялата точка.

С дузпата се нагърби Тео Ернандес, но той не уцели вратата. За негово щастие в ответната атака Леал излезеотново сам срещу вратаря и този път го прехвърли за 1:0.

В 64-ата минута Специа обаче успя да изравни, когато Кевин Агудело се разписа от около метър разстояние.

И така докато Милан се хвърли в атака да търси задължителната победа, Специя успя да открадне трите точки в 95-ата минута.

Тогава гол на Милан бе отменен, след това вратарят на Специя направи невероятно спасяване, а атака по-късно на отсрещната врата ганаецът Емануел Джеси шокиращо донесе победата на Специя.

Така Интер остава лидер с 50 точки, Милан е с 48, а Наполи, който победи Болоня с 2:0, е на третото място с 46.