Селта продължи със силното си представяне от началото на календарната година, в която постигна шест от общо деветте си победи през сезона в Ла Лига.

Отборът от Виго този път надви Еспаньол с 3:1 като гост в мач, който гледахте по MAX Sport 4 HD.

Галисийците превзеха Каталуня с два гола през първата част, които до голяма степен решиха всичко в мача.

Габриел Вейга откри в 26-ата, а в самия край на полувремето звездата на тима Яго Аспас удвои от дузпа.

Във финалния период от двубоя Карлес Перес покачи на 0:3, преди Хосе Грагера да отбележи утешителен гол за домакините. С добрата си серия Селта вече гледа далеч по-спокойно към бъдещето си в Ла Лига.

Тимът от Виго има 34 точки на деветото място и вече е по-близо до Европа, отколото до местата, които водят към Сегунда дивисион.

Не така стоят нещата при Еспаньол, който е 16-и, само на точка над опасната зона.

В сблъсък между два тима от битката за оцеляване, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD, Алемрия и Елче направиха самоубийствено 1:1.

Реми, но с резутат 2:2, направиха отборите на Райо Валекано и Жирона. Куриозен момент беляза края на първото полувреме, когато при 2:1 изпълнената от Трехо дузпа беше спасена от Гацанига, но съдията Гонсалес Фуертес нареди наказателния удар да бъде бит отново заради навлязъл играч на гостите в пеналтерията още преди шута. При втората дузпа Трехо реши да хитрува и пусна хитро към Иси, чийто изстрел обаче мина над гредата.