Селта Виго и Виляреал направиха равенство 1:1 в мач от испанската Ла Лига, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

Макар да спечелиха по една точка, то със сигурност в плановете и на двата тима за мача влизаха пълния комплект точки, а ремито не им донесе особени ползи в класирането.

Да, Виляреал влезе в топ 4, но временно, защото всички конкуренти на "жълтата подводница" за това място играят през уикенда и по всяка вероятност поне един от тях ще ги измести.

Селта пък от своя страна продължава да страда с търсенето на победи. Успехът е само един за последните 12 мача в първенство, а клубът от Виго продължава да е все така застрашен от изпадане.

Към момента Селта е на 15-ото място, а точките от зоната на изпадащите са само две, при това над отбори с мач по-малко.

Днес резултатът бе открит от гостите, които в 15-ата минута се разписаха чрез голаджията си Жерар Морено.

През втората част обаче домакините изравниха чрез Йорген Странд Ларсен, който в 68-ата минута се разписа за 1:1, оказало се и крайно в мача.