Селта победи Атлетик Билбао с 2:0 в мач от 32-ия кръг на испанската Ла Лига и стана първият отбор с успех на "Сан Мамес" през 2022-а. Мачът можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 4 HD.

Голове на Яго Аспас и Фран Белтран през първото полувреме се оказаха единствени и така отборът от Виго спечели за първи път като гост от 2 януари, когато надигра Бетис.

Билбао бе в серия от осем поредни мача без поражение в домакинства от всички турнири, като за последно на "Сан Мамес" победи Реал Мадрид.

Днес баските играха много слабо в защита и бяха наказани рано в мача. В 11-ата минута Аспас откри, отклонявайки остро центриране на Брис Мендес.

Резултатът стана 2:0 В 37-ата минута с едно от най-красивите попадения от началото на сезона. Фран Белтран получи от Денис Суарес и реши да стреля от много далечна дистанция, а топката придоби такава траектория, че Унай Симон бе безпомощен.

С победата си Селта се изкачи до 11-ата позиция с актив от 39 точки и вече е само на три от десетото място на Валенсия. Билбао е осми с 45.