ЦСКА и Лудогорец вече се готвят за следващите си битки в европейските клубни турнири. Дотук пътят на двата български отбора в груповата фаза не е лесен (вижте във видеото какво се случи досега), но се задава седмица на оптимизъм и в Разград, и на "Българска армия".

"Червените" от столицата ще може да наблюдавате в ефира на Max Sport 3 HD в четвъртък от 22 часа. Съперник е украинският Зоря Луганск, който до момента разочарова в тази Група "C" на Лигата на конференциите.

ЦСКА продължава да търси първата си победа в турнира, като до момента е само с една точка.

Тежкото поражение от Рома на "Стадио Олимпико" с 1:5 в откриващия кръг бе трудно за преглъщане, но не и резултат, който да не е бил слаган в сметките от треньора Стойчо Младенов.

Рома не пощади ЦСКА на "Олимпико" - 5:1

Ясно е, че ще се търси второто място в групата, което ще даде право на класиране за елиминационната фаза, но за постигането на тази цел домакинска победа над Зоря изглежда задължителна.

Първата точка за "червените" дойде в друго домакинство - това на норвежкия Бодьо/Глимт, след 0:0 на стадион "Васил Левски" в мач, в който трите точки спокойно можеше да отидат и в двете посоки. Скандинавският клуб надви лесно украинците с 3:1 в първия си мач и до момента изглежда като фаворит за заветната втора позиция.

Първата към момента изглежда комфортна за Рома след 3:0 над украинците и актив от шест точки. Бодьо е втори с четири, ЦСКА е с една, а Зоря с нула.

Ако не можем да победим, поне да не губим - реакциите след първата точка за ЦСКА в Европа

Евентуален успех на "червените" в четвъртък вечер може да го изравни с норвежкия шампион, ако той загуби от италианския гранд, което е очакван сценарий. Но и да не се случи, битката е далеч от своята развръзка. След мачовете тази седмица ще остават още три кръга от груповата фаза.

В четвъртък вечер играе и родният шампион Лудогорец, който е домакин на Брага в Лига Европа.

Разградчани, подобно на ЦСКА, са с една точка в актива си от Група "F", като разликата е, че тя дойде при гостуване, още в първия кръг.

Задоволство поне от резултата в Лудогорец след изстраданата точка в Дания

Тогава отборът на Валдас Дамбраускас стигна до трудно извоювано равенство 1:1 в Мидтиланд, което даде позитивен старт на европейската кампания.

След това обаче дойде разочароващото поражение от Цървена Звезда с 0:1 насред Разград в равностоен мач.

Сърбите са лидери в групата с шест точки заради триумфа си и над Брага в първия кръг с 2:1. Именно португалците са втори с три точки, след като пък победиха Мидтиланд с 3:1 в домакинство. Лудогорец и датчаните са с по една точка, но "орлите" имат по-добра голова разлика.

Лудогорец отстъпи на Звезда и ще чака още за първа победа

Сега Дамбраускас вече го няма, а Лудогорец е воден от Станислав Генчев. На неговия вече никак не малък опит се разчита да бъде победен Брага. С евентуален успех разградчани ще задминат своя съперник в класирането и ще се качат на втората позиция.

Гледайте мачовете от Лига Европа и Лигата на конференциите в каналите на Max Sport.