Барселона отнесе за 7 минути Виляреал в последния мач от 10-ия кръг на испанското първенство - 3:0. Видяхте шоуто от "Камп Ноу" по MAX Sport 4 HD, а в него водеща роля имаше познат герой.

Роберт Левандовски откри в 31-вата минута, след като получи топката пред вратата, придърпа я с петичка и я мушна в празната мрежа - изпълнение, достойно за една от най-добрите деветки на новото време във футбола. Подобаващо, това бе гол №600 в професионалния футбол за него.

Само четири минути по-късно Лева изстреля торпедо по диагонала от ъгъла на наказателното поле за 2:0, а в 38-ата минута гостите паднаха в нокаут - Ансу Фати вкара от упор, след като топката му бе поднесена почти на голлинията.

Трите точки идват като мехлем за раните на Барса, след като през уикенда бе загубен Ел Класико от Реал с 1:3. В класирането каталунците изостават на 3 точки зад Мадрид (25 срещу 28).

По-рано днес по MAX Sport 4 HD видяхте как Алмерия и Жирона си устроиха голови пиршество с пет попадения.

Домакините победиха с 3:2, като до 38-ата минута резултатът бе 3:0 с попадения на Лео Баптищао, Ел Билал Туре и Адри Ембарба, но след почивката Родриго Рикелме и Кристиан Стуани върнаха два гола.

В края имаше драма, но Алмерия оцеля.

Осасуна би Еспаньол у дома с 1:0 (Анте Будимир) и с това бе затворен десетият кръг на La Liga.