Малкият Сасуоло се оказва сериозен арбитър в битката по върховете в Италия, след като удари и Аталанта - 1:0 у дома.

Гледахте късния мач в мъглата на Реджо Емилия по MAX Sport 3 HD, а с него гостите понесоха сериозен удар по амбициите си за топ 4.

Само преди 6 дни същият Сасуоло смрази "Сан Сиро" като разби с 5:2 Милан навън, а сега нокаутира и друг от водещите тимове в Serie A.

Арман Лориен вкара единствения гол в 55-ата минута, но не и преди гостите да останат с 10 души след спорен червен картон на Йоаким Мелье (30-а минута).

Рома пречупи за 6 минути Емполи с голове близнаци

Треньорът на Аталанта Джан Пиеро Гасперини реагира бурно на няколко пъти, а след края отказа да говори пред медиите, видимо гневен на случилото се.

Точките бяха ключови за отбора му, сега той е с 38 на шесто място, а победа го изстрелваше втори с 41.

Сасуоло остава на 15-о място с 23 т. въпреки геройствата си в последните два кръга срещу два от най-сериозните отбори в първенството.