И вторият колос на Аржентина отпадна от турнира Копа Либертадорес след драма и съдийски гаф в реванша от осминафиналите. Видяхте по MAX Sport 4 HD как Велес изхвърли от надпреварата Ривер Плейт с 0:0 като гост (1:0 у дома преди седмица), а най-важният момент дойде 11 минути преди края. Тогава Матиас Суарес вкара с глава гол, който изравняваше общия резултат.

Но след петминутно гледане на повторения (общо 43), ВАР и реферът Роберто Толар отмениха попадението. Аругментите - игра с ръка. Дори да е имало такава, тя бе напълно неволна и по-скоро топката може да се е плъзнала по нея след удара, без да променя изобщо траекторията си.

Очевидна грешка, а треньорът на Ривер Марсело Гаярдо изригна след мача и нарече случилото се "гадна несправедливост".

Така Ривер напуска борбата, както го направи на същия етап и Бока Хуниорс ден по-рано, но с дузпи срещу бразилския Коринтианс. А когато ги няма колосите на аржентинския футбол, танцуват... бразилските грандове.

Два от тях се забавляваха тази нощ. Фламенго наниза 7 попадения на Депортес Толима от Колумбия за 7:1 (1:0 в първия мач) на "Маракана" пред шумна и луда торсида от над 61 000 фенове.

Четири гола заби Педро, който - куриозно - е вкарал вече 7 пъти в Копа Либертадорес през сезона, а има едва три попадения в първенството на Бразилия. Габи Барбоса, разбира се, също се разписа. За деветката това бе 26-и гол в турнира и той е вече в топ 10 на вечната класация за реализатори в Либертадорес.

Палмейрас разгроми с 5:0 Серо Портеньо от Парагвай и с общ резултат 8:0 също е четвъртфиналист. Звездата Рони вкара два пъти за "зелените" от Сао Пауло.

В другия телевизионен мач по MAX Sport 4 HD видяхме историческо събитие. Тайерес де Кордоба, един от малките клубове в Аржентина, удари като гост Колон с 2:0 и след 1:1 в първия мач печели сблъсъка на два отбора от една държава. За първи път в историята си "Т", както е наричан отборът, стига до четвъртфинал на Копа Либертадорес, а там го чака среща с далеч по-титулувания Велес от Буенос Айрес.

Три от двойките за 1/4-финалите са ясни, като освен изцяло аржентинския сблъсък Велес - Тайерес, ще видим два бразилски: Атлетико Минейро - Палмейрас и Коринтианс - Фламенго.

Бразилският Атлетико Паранаензе също е четвъртфиналист, но чака съперника си от реванша на Естудиантес (Аржентина) и Форталеза (Бразилия) в 03:30 часа в петък по MAX Sport 3 HD. Първата среща завърши 1:1. Или ще имаме 5 бразилски и три аржентински тима, или 6-2 в полза на Бразилия сред последните 8 в турнира.

В Копа Судамерикана тази сутрин:

Сеара (Бразилия) - Дъ Стронгест (Боливия) 3:0 (5:1 общ резултат)

Сантос (Бразилия) - Депортиво (Венецуела) 1:1 (1:1, Депортиво продължава след дузпи)

Мелгар (Перу) - Депортиво (Кали, Колумбия) 2:1 (2:1).