Беларуският съдия Алексей Кулбаков написа история в Шампионската лига. Реферът отсъди 4 дузпи в първите 42 минути на мача Севиля - Залцбург (1:1), като три бяха за гостите.

Те изпуснаха две от тях и вкараха една, а също от 11 метра домакините реализираха своето попадение в мача.

Кулбаков даде първата дузпа в 13-ата минута, но Карим Адеими изпусна за австрийския шампион. В 21-вата хърватинът Лука Сучич откри от 11 метра - 0:1.

В 37-мата минута съдията даде нова дузпа за Залцбург, но Сучич този път уцели гредата.

Само 5 минути по-късно сънародникът му Иван Ракитич изравни за Севиля отново от 11 метра, четвърти в мача!

Разбира се, това е рекорд в историята на Шампионската лига за брой отсъдени дузпи в един двубой. И то - дадени за по-малко от едно полувреме.

Преди беларусинът има и друг паметен мач във визитката си с три отсъдени наказателни в един мач от турнира - на Галатасарай - Порто (2:3) в групите през 2018 г.

Кулбаков е свирил общо 120 дузпи в 491 професионални мача.

Гледайте зрелищата от Шампионската лига в каналите на MAX Sport.