Реал (Мадрид) изкова труден, но много ценен успех с 2:1 над Селта в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

Срещата ще бъде запомнена с трите дузпи, които Реал получи право да изпълни в рамките на един мач. И трите бяха белязани от сянката на съмнението, а съдията не гледа видео повторение в нито една от ситуациите, а само се довери на комуникацията в слушалката със своите ВАР колеги.

Първият наказателен удар бе свирен в 19-ата минута за фаул на Нолито срещу Милитао, а зад топката застана обичайният заподозрян Карим Бензема, който вкара безкомпромисно, без да подозира, че ще трябва да прави това още два пъти в този мач.

Но след гола Селта имаше редица опасности, дори и доста спорно отменен гол заради засада, преди в самото начало на втората част домакините от Виго заслужено да изравнят за 1:1.

И така дойде 64-ата минута, в която Реал получи втора дузпа в мача, но този път вратарят Дитуро спаси изпълнението на Бензема. Това беше едва втория път в кариерата на французина за "белия балет", в който той пропуска да се разпише от бялата точка - а първият беше пак този сезон, но в 22-ия кръг при домакинското 2:2 срещу Елче.

Не бяха изминали и пет минути обаче, когато бранител на Селта отново препъна нападател на Реал в наказателното поле, а реферът нямаше друг избор, освен да посочи бялата точка за трети път.

Въпреки пропуска си няколко минути по-рано, Карим Бензема отново се нагърби с изпълнението и този път безпощадно вкара за 2:1, носейки успеха за своя тим.

С тези три точки Реал събра 69 на върха, с 12 повече от втория Севиля.

В първия мач от програмата на Ла Лига в днешния ден, който също наблюдавахте в ефира на MAX Sport 4 HD, Хетафе победи Майорка с 1:0.

Изненадата пък определено дойде в местното дерби между Леванте и Виляреал, където домакините спечелиха с 2:0.

По този начин тимът на Леванте продължи с невероятните си подвизи в последните седмици и както изглеждаше като сигурен изпадащ, така изведнъж скъси дистанцията до спасителната зона и спокойно може да мечтае, че и през следващия сезон ще бъде част от Ла Лига.