Интер победи Рома с 3:1 в дербито на кръга от италианската Serie A, което гледахте по MAX Sport 3 HD.

По този начин "нерадзурите" се изкачиха на върха в класирането, с точка пред градския си съперник Милан.

Това се случва при оставащи по пет мача и за двата тима до края на шампионата, като Интер поне към момента е с точка по-близо до крайната цел.

Освен това "нерадзурите" спечелиха и наглед най-трудния си мач в програмата до края. При това без особени трудности срещу "вълците" на Жозе Моуриньо.

Мачът бе решен още в началото на втората част, когато Интер вече водеше с 3:0 и интригата на "Сан Сиро" изглежда тотлано се изпари.

Дензъл Дъмфрис в 30-ата минута и Марсело Брозович десет по-късно дадоха заслужен и комфортен аванс на домакините още през първата част.

С началото на втората Лаутаро Мартинес затвърди страхотната си седмица с нов гол, разписвайки се с глава след центриране от корнер за 3:0.

До края двата тима спокойно доиграха очевидно приключилия откъм интрига мача, а Рома все пак се отсрами с гол на Мхитарян малко преди последния съдийски сигнал.

Милан все пак ще има възможност отново да стъпи на върха още утре вечер, когато в 21:45 гостува на Лацио - а прякото предаване отново е по MAX Sport 3 HD.

В ранните два мача от деня в Serie A, Торино победи Специя с Петко Христов в състава с 2:1, а с 3:1 Аталанта надделя над Венеция.

В последната среща за деня, която беше излъчена пряко по MAX Sport 3 HD, Верона и Сампдория не излъчиха победител - 1:1. Генуезците спряха серията си от три последователни загуби, като са на осем точки над зоната на изпадащите. Самп поведе с гол след добавка при спасена дузпа на ветерана Капуто в края на първото полувреме, но в 78-та минута Джанлука Капрари, който е собственост на Самп и играе под наем във Верона, фиксира крайния резултат.