Барселона сложи ръка на Ел Класико с късен гол и сладък обрат - 2:1 срещу Реал на своя "Камп Ноу". Гледахте най-големия мач в европейския футбол по MAX Sport 4 HD, както е по традиция, той не разочарова.

След него смело можем да обявим предсрочно, но не и особено рисковано, Барса за шампион в La Liga. Авансът на тима на Шави вече е 12 точки пред Реал, което изглежда твърде много при 12 оставащи кръга.

Мадрид поведе щастливо в деветата минута, когато Винисиус центрира, но топката срещна главата на Роналд Араухо и се завъртя коварно до близката греда - автогол, без никакъв шанс за вратаря Марк Андре Тер Щеген да реагира.

Каталунците доминираха до почивката, но ударите на Роберт Левандовски, Сержи Роберто и Рафиня бяха спасени от Тибо Куртоа.

И когато Реал вече мислеше за чая в съблекалнята и успокояващите думи на нетрепващия пред нищо Карло Анчелоти на почивката, дойде изравняването. Роберто стреля остро след разбъркване, а Куртоа нямаше време да реагира.

Гол от центъра смълча Памплона и украси деня в La Liga (Обзор)

Второто полувреме бе равностойно, но след 70-ата минута Реал натисна и повече търсеше победата. Което е разбираемо, изоставането на Мадрид в битката за титлата бе 9 точки преди мача.

В 81-вата минута резервата Марко Асенсио вкара за 1:2, но радостта на гостите бе пресечена от намесата на ВАР, след която голът бе отменен за много тънка засада.

В добавеното време друга резерва - Франк Кесие, отбеляза първия си гол в екипа на Барселона, засичайки центриране отляво. И настанаха сцени на луда радост из "Камп Ноу". Шампионска радост.

Отборът на Шави бие за трети път Реал само за първите три месеца от тази календарна година. През януари Барса спечели Суперкупата след 3:1 на финала срещу вечния съперник, а преди 18 дни го би и в столицата като гост с 1:0 в първи полуфинал за Купата на краля.