Севиля не сбърка и продължава да преследва Реал (Мадрид) в битката за първото място в испанската Ла Лига.

Андалусийците победиха Хетафе с 1:0 в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

По този начин Севиля запази разликата от пет точки зад лидера Реал, но и андалусийците са с мач по-малко, след който разликата би могла да стане едва два пункта.

Днес успехът не дойде никак леко срещу навлизащия във все по-добра форма тим на Хетафе, който постепенно започна да се измъква от зоната на изпадащите.

Решителен обаче се оказа шедьовърът на Рафа Мир в 22-ата минута, когато той с петичка отклони подаване отдясно, а и колебливата намеса на вратаря спомогна топката да влезе във вратата.

До края нов гол не падна, но Севиля успя да удържи изключително ценния успех, с което подобри рекорда си за най-много точки след 20 кръга в елитната си история - 44 срещу 42 от сезон 2016/17 на същия етап.

В ранния мач от деня отборите на Райо Валекано и Бетис завършиха наравно 1:1, като гостите още през първото полувреме останаха с човек по-малко, но все пак успяха да победят. Райо обаче не се предаде и продължава без поражение вкъщи, като се превърне в първия новак в Ла Лига през новия век, който не губи нито едно от първите си десет домакинства.