Кристиано Роналдо вкара първия си гол за сезона, както и първи в кариерата си в Лига Европа. Това стана факт при победата за Манчестър Юнайтед с 2:0 срещу молдовския Шериф в ранния мач от програмата за деня.

Двубоят бе излъчван по MAX Sport 3 HD.

Португалецът реши всичко в двубоя с попадение от дузпа в 39-ата минута, а преди това Санчо бе открил резултата с хубаво изработено попадение.

"Вълците" отвърнаха на удара от Разград и пак са в играта

Така Манчестър Юнайтед се върна на победния път в Лига Европа, след като загуби дебютния си двубой от груповата фаза с 0:1 от Реал Сосиедад.

Така Кристиано вече има 699 гола в кариерата си на клубно ниво, а Шериф стана 124-ият съперник, срещу който се разписва.

Истинска фиеста пък имаше в другия ранен двубой от турнира, който бе излъчван пряко по MAX Sport 4 HD - Мидтиланд срещу Лацио.

Италианският тим бе сочен за фаворит, но датчаните буквално попиляха съперника с 5:1.

Това беше едва четвъртият път, в който "лациалите" инкасират пет попадения в двубой от европейските турнири, а единствената им по-тежка загуба е с 0:6 срещу Ланс за Купата на УЕФА през 1977 година.