Славия Прага победи Рома с 2:0 в Чехия в среща от Група "G" на Лига Европа, която можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 4 HD.

За "вълците" това е първо поражение в групата след три поредни победи и двата тима се изравниха на върха с по девет точки.

В другия мач Сервет победи драматично Шериф Тираспол с 2:1, като по този начин събра актив от четири точки на третата позиция. Шериф остава последен с една и съответно вече няма шансове за класиране напред.

Чехите откриха резултата в началото на второто полувреме, когато удар с глава бе спасен от вратаря Миле Свилар, но след това Моймир Хитил подаде на Вацлав Юречка и той вкара от близка дистанция.

Домакините решиха мача в своя полза в 74-ата минута с хубаво попадение на Лукас Масопуст, който стреля силно по земя.