Рома спечели втори пореден мач в Серия "А", като същевременно удължи серията си от мачове без загуба на общо шест. Днес римляните надвиха Специя с 2:0 като гост, а за домакините едно полувреме като титуляр изигра българският национал Петко Христов.

Срещата гледахте на живо по MAX Sport 3 HD.

Архитект и на двете попадения бе Пауло Дибала. Световният шампион с Аржентина асистира първо на Стефан Ел Шаарауи в последната минута на първата част, а след това даде голов пас и към Тами Ейбрахам, който удвои в 49-ата минута на двубоя.

Дибала вече има участие в 10 гола за Рома - вкарал е седем пъти и е подал за още три попадения.

"Вълците" са четвърти с 37 точки. Специя е петнадесети с 18.

По-рано днес Монца и Сасуоло завършиха при резултат 1:1, като и този мач бе излъчен пряко в ефира на MAX Sport 3 HD.

Българският национал Валентин Антов не игра за домакините. Джан Марко Ферари изведе гостите напред в 13-ата минута, а след точно час игра Джанлука Капрари осигури точката на Монца.

Домакините са тринадесети с 22 точки в актива си, а Сасуоло е седемнадесети със 17.