Рома постигна седма поредна домакинска победа, за да триумфира в 13-ия кръг на Серия "А", който върви пряко по MAX Sport 3 HD.

"Вълците" на Жозе Моуриньо победиха с 3:1 гостуващия Удинезе и продължават да са перфектни на своя "Стадио Олимпико".

Серията започна със 7:0 над Емполи и продължи с 2:0 над Фрозиноне, 4:0 над Сервет, 1:0 над Монца, 2:0 над Славия Прага, 2:1 над Лече и днешния мач.

Столичани започнаха силно и поведоха в 20-ата минута с попадение на Джанлука Манчини след страхотен пас на Пауло Дибала от фаул.

Двата отбора се оттеглиха при 1:0 на полувремето, но в 57-ата минута Флориан Товен изравни за "бианконерите" с глава след центриране на Мартин Пайеро от левия фланг.

Победните два гола за Рома паднаха в последните 10 минути на редовното време. В 81-ата Пауло Дибала реализира сам срещу вратаря след извеждащ пас на Ромелу Лукаку.

В последната 90-ата минута Стефан Ел Шаарави показа головия си нюх, като реализира с красив фалцов удар в далечния ъгъл.

Така Рома събра актив от 21 точки и прескочи Аталанта и Фиорентина, като вече е пети в класирането, на три точки от четвъртия Наполи. За Удинезе това беше първа загуба под ръководството на Габриеле Чофи и тимът е 16-и с 11 точки, само на една над опасната зона.

В друг мач от днес също по MAX Sport 3 HD Сасуоло взе гостуването си на Емполи с 4:3 след същинско зрелище.

Головата фиеста започна с точно изпълнена дузпа на Франческо Капуто от домакините още в четвъртата минута.

Сасуоло обърна след попадение на Андреа Пинамонти в 12-ата и Матеус Енрике в 22-ата.

Осем по-късно Джакопо Фацини направи 2:2, като при този резултат отборите се оттеглиха на почивка.

В 66-ата минута и Сасуоло получи дузпа, като Доменико Берарди бе точен за 3:2.

В 86-ата минута Виктор Коваленко от Емполи даде късно изравняване на своите, но в добавеното време и по-конкретно 92-ата минута Недим Байрами прати точките в Емилия-Романя.

Така Сасуоло вече е 13-и в таблицата с актив от 15 точки, а Емполи остава в зоната на изпадащите с 18-о място и актив от 10 точки.