Рома победи Верона с 1:0 и се върна в четворката на италианското първенство. "Вълците" се измъчиха с коравия съперник, който се бори да оцелее в Серия А, като единственото попадение дойде от Ола Солбакен в последните секунди на първото полувреме.

Норвежецът бе привлечен от Бодьо/Глимт през януари и това бе първият му шампионатен мач като титуляр. Ола се хареса на Моуриньо и Рома по време на мачовете им миналия сезон в Лигата на конференциите, когато норвежците и римляните се срещнаха общо четири пъти. Солбакен вкара два гола на бъдещия си отбор.

Победата праща Рома на трето място с 44 точки, но въпреки това тифозите не бяха доволни от пестеливия стил на отбора.

Вездесъщият Чиро върна Лацио към победите

А Жозе Моуриньо пък се ядоса на феновете и подкани с жестове да подкрепят тима. Ясно е, че той запази сили за четвъртък, когато е реваншът срещу Залцбург в Лига Европа (първият мач бе загубен навън с 0:1).

Двубоят с Верона отбеляза и завръщането на терена на Джорджиньо Вайналдум пред римските фенове.

Той влезе като резерва за три минути в края. Халфът счупи крак през август, преди седмица поигра при гостуването на Лече, а тепърва ще влиза във форма, за да помогне на Рома в края на сезона.

Наполи води с 62 точки, Интер има 47, а Рома и Милан са с по 44. Лацио има 42, а Аталанта 41 - всички тези отбори са в битката за топ 4.

Забравени голмайстори вдъхновиха Интер, Милан върви по план "1:0"