Рома победи ЦСКА с 5:1 на "Олимпико" в Рим в първи мач за двата отбора от груповата фаза в Лигата на конференциите.

Срещата се превърна в кошмар за "червените", въпреки че началото изглеждаше като красив сън. Ранен гол на Греъм Кери зарадва гостуващите фенове. След това обаче Лоренцо Пелегрини и Стефан Ел Шаарави изравниха обърнаха развоя преди почивката. След нея отново Пелегрини, Джанлука Манчини и Тами Ейбрахам оформиха крайния резултат.

За ЦСКА ситуацията стана много трудна в 80-ата минута, когато Яник Вилдсхут си изкара червен картон. След него "вълците" вкараха последните си два гола.

Именно Вилдсхут бе асистент за попадението на ЦСКА в десетата минута, когато Греъм Кери със страхотен шут от малък ъгъл откри резултата.

Не по-малко впечатляващо обаче бе попадението на Лоренцо Пелегрини в 25-ата минута, когато той прехвърли Густаво Бусато с техничен удар.

В 39-ата минута Стефан Ел Шаарави стреля силно от границата на наказателното поле за 2:1. В 62-ата Пелегрини вкара втория си гол след добра работа и асистенция на младия бек Рикардо Калафиори.

В 80-ата минута Яник Вилдсхут спря обещаваща атака на Карлес Перес и заслужено получи втори жълт картон, което го вади от сметките за домакинството на Бодьо/Глимт.

Рома бързо се възползва от численото си предимство и първо вкара гол чрез Джанлука Манчини с точна добавка, а след това Ейбрахам реализира сам срещу вратаря.