Милан изпусна две точки в нервно дерби с Рома под дъжда, излял се над "Сан Сиро" в неделната вечер.

Видяхте драмата и зрелищното 2:2 с късни голове срещу гостуващия тим от Рим по MAX Sport 3 HD.

Изглеждаше, че шампионът върви уверено към победата, когато Пиер Калулу вкара с глава в 30-ата минута след корнер. Милан доминираше, владееше инициативата и имаше повече ситуации, а резервата Томазо Побега удвои в 77-ата минута след контраатака и изящен пас на Рафа Леао.

Всичко изглеждаше напълно ясно, а и римляните не създадоха почти нищо опасно пред вратата на домакините.

Но три минути преди края Ибанес върна с глава един гол, а в добавеното време Тами Ейбрахам след ново центриране, отразен удар с глава на Ибанес и добавка, донесе ремито.

Наполи се върна на победния път в една тъжна за италианския футбол вечер

Ударът по амбициите на Милан е голям, защото точките до лидера Наполи отново остават 7, докато при победа днес щяха да са само пет.

Неаполитанците имат 44 точки на първото място след победата си по-рано днес в Генуа над Сампдория (2:0), а шампионите и Ювентус имат по 37 точки.

Преди дербито на "Сан Сиро" угаснаха светлините, а стадионът си взе последно сбогом с великия Джанлука Виали. Един от големите идоли на италианския футбол, макар и никога не играл за един от двата тима - Милан и Рома, си отиде в петък след битка с рака.

Кончината му натъжи всеки тифозо на футбола в страната.