Рома и Торино завършиха наравно 1:1 на "Стадио Олимпико" в драматичен мач от 15-ия кръг на Серия "А', който можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 3 HD.

"Вълците" стигнаха до успеха с попадение на Неманя Матич в 94-ата минута, след като преди това Карол Линети откри за гостите. Секунди преди попадението на Рома Андреа Белоти изпусна дузпа, която за негова радост не се оказа фатална.

Така Рома записа второ поредно равенство след това срещу Сасуоло и остава на седмата позиция с 27 точки, колкото има и шестият Аталанта. Торино продължава възходящото си представяне от последните седмици и е девети с 21 точки. Равенството беше първо между тези два отбора от 2015 година.

Мачът започна равностойно, а в 24-ата минута Рома можеше да получи дузпа за игра с ръка на Самуеле Ричи след центриране от ъглов удар. Съдията гледа с ВАР и реши да не отсъди наказателен удар.

В 55-ата минута гостите поведоха в резултата, когато полякът Карол Линети скочи високо и отклони топката с глава след центриране на Вилфред Синго. За Линети това беше първи гол в клубния футбол от октомври 2020-а. Малко след това Антонио Санабрия направи пропуск за 2:0.

Рома се вдигна в последните 20-ина минута да търси обрат. Удар на Пауло Дибала беше спасен от Милинкович-Савич, а малко след това същото се случи и с шут на Стефан Ел-Шаарауи. В края на мача Жозе Моуриньо беше изгонен с червен картон и това означава, че ще гледа от трибуните домакинството на Болоня в началото на следващата година. Драмата обаче дойде в продължението на срещата. В 91-ата минута Дибала беше фаулиран в наказателното поле, а Андреа Белоти изпусна от бялата точка, уцелвайки страничната греда.

В 94-ата минута обаче Рома стигна до заветното попадение за 1:1. Страхотен удар от дистанция на Дибала се отклони в напречната греда, а след това Неманя Матич прати топката във вратата от воле от границата на наказателното поле. Това беше първи гол за сърбина с екипа на "вълците" след трансфера му от Манчестър Юнайтед.

Голът на Матич бе най-късният домакински за Рома от 2011 година, когато Даниеле Де Роси реализира срещу Каляри в 96-ата минута.

В друг мач, който беше предаван пряко в ефира на MAX Sport 4 HD, Специя обърна Верона в гостуване и го победи с 2:1.

Симоне Верди откри за домакините в 30-ата минута, но с два гола на М'бала Нзола в 53-ата и 69-ата минута гостите нанесоха пореден удар за последния в класирането.

Верона остава само с пет точки на дъното, а Специя е 17-и с 13 точки, на шест от опасната зона. Петко Христов остана на резервната скамейка.