Рома победи Ювентус в дербито на кръга от италианската Serie A, което наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

Интер стопи три точки от аванса на Наполи с рутинна победа

По този начин "вълците" на Жозе Моуриньо удариха един от най-яростните си съперници, а освен това се наместиха в топ 4, изпреварвайки Милан.

Рома събра актив от 47 точки и по отличен начин се реваншира пред феновете си за шокиращото поражение от Кремонезе преди дни.

От гледна точка на Ювентус пък поражението означава, че и минималните надежди на тима за битка за топ 4 сякаш се изпариха, защото "бианконерите" вече са на 12 точки от тази заветна позиция, която щяха да заемат, ако не бе тежкото им наказание.

Днес в герой за домакините се превърна централният бранител Джанлука Манчини, който се разписа със страхотен гол при една от малкото опасности за Рома.

В 53-ата минута, Манчини опита страхотен диагонален шут, който влетя във вратата на Юве за 1:0.

А до края гостите се хвърлиха в опит да се спасят от поражението, но на два пъти гредите спасяваха Рома.

За целия мач Ювентус нацели общо три пъти гредата. Веднъж чрез Рабио през първата част, както и след попадението чрез Ди Мария и Куадрадо.

В крайна сметка изравнителен гол не падна, а Рома успя да бие Ювентус у дома за първи път от 2019-а.