Колосът Ривер Плейт стъпва на глинени крака в групите на Копа Либертадорес, след като не успя да спечели като гост на перуанския Спортинг Кристал. Видяхте ремито 1:1 по MAX Sport 4 HD, а мачът имаше всичко, което един сблъсък в най-силния турнир на Южна Америка може да предложи - спречквания и страсти, късен гол, червен картон...

Спортинг поведе в 63-ата минута с гол на национала Йотун. Десет по-късно Ривер получи дузпа, а Лутигер бе изгонен с втори жълт картон за нарушението. Но от бялата точка пропусна Мигел Борха.

Шест минути преди края Родриго Алиендро все пак изравни за гостите, а остана време перуанците да уцелят греда в последните секунди. Мачът завърши с класическо сбиване в центъра на терена между 20-ина играчи.

Ривер е в тежка ситуация в групата - само с 4 точки от 4 мача, като окуражаващото е, че му остават две домакинства - срещу Флуминензе и Дъ Стронгест от Боливия. Бразилският отбор води с 9 т., боливийският има 6, а Спортинг е пред Ривер с 4, но по-добра голова разлика.

В другия мач от групата, предаван по MAX Sport 3 HD, Дъ Стронгест изненада Флуминензе с 1:0 у дома, като страхотно заучено изпълнение на корнер още в 4-ата минута попари бразилците.

Вкара Триверио, а точките изстреляха боливийците пред Ривер и Спортинг в група D.