Ривър Плейт спечели задължителна домакинска победа срещу Флуминензе с 2:0 в петия кръг от груповата фаза на Копа Либертадорес. Мачът гледахте пряко по MAX Sport 4 HD.

Интригата в Група "D" трудно може да е по-голяма кръг преди края, като и четирите отбора имат реален шанс за класиране.

Флуминензе води в класирането с девет точки, а Ривър вече е втори със 7, колкото има и третият Спортинг Кристал. Дъ Стронгест е последен с шест, но също може да се класира, макар да гостува на Ривър в последния кръг.

Ривър откри резултата срещу Флуминензе в 49-ата минута след пробив на Пабло Солари и подаване към Лукас Белтран, който с едно докосване насочи топката във вратата.

Второто попадение падна в самия край от точно изпълнена дузпа на Езекиел Барко.

В друг мач от снощи еквадорският Индепендиенте Дел Вале лиши бразилския Коринтианс от шансове за класиране след категорична домакинска победа с 3:0.

Два гола на Михаел Ойос през първото полувреме и един на Жуниор Сорноса означаваха, че еквадорците се класират към елиминациите, като са втори с девет точки. Архентинос Хуниорс засега печели група "E" с 11, а Коринтианс и уругвайския Ливърпул са с по 4, като ще се борят за третото място, което дава право на участие в Копа Судамерикана.