Барселона спечели с 3:2 срещу Елче на “Камп Ноу”, но победата дойде по драматичен начин и в самия край на мача. С този успех каталунците продължиха най-успешната си домакинска серия срещу конкретен съперник - в двубоите с този опонент в Ла Лига Барса няма загуба и е с баланс от 16 победи и 7 равенства.

Двубоят гледахте на живо по MAX Sport 4 HD.

Дебютантът Феран Жутгла отбеляза след по-малко от 120 секунди, но поради засада попадението бе отменено. Той все пак вкара и от редовна позиция след малко повече от четвърт час за 1:0.

Гави грабна първия си гол в Ла Лига след феноменална индивидуална акция само няколко минути по-късно, увеличавайки преднината на домакините.

Той се превърна в четвъртият играч роден през 2000 година или след това, който вкарва в шампионатен мач за “блаугранас” тоз исезон след Ансу Фати, Нико Гонсалес и Ез Абде.

Резервите Тете Моренте и Пере Мия обаче възстановиха равенството в рамките на само минута през второто полувреме. Така Елче стигна до първите си голове на “Камп Ноу” след 43-годишна суша.

Барселона все пак стигна до първата си победа от три мача насам - след равенството с Осасуна и двете загуби, съответно от Байерн (Мюнхен) и Бетис. Трите точки бяха осигурени от Нико Гонсалес, който влезе като смяна и в 85-ата минута вкара победния гол с изстрел от десетина метра за 3:2.

За последно Барселона имаше трима испански голмайстори в един мач през март 2014 година, когато Педро, Андрес Иниеста и Кристиан Тейо вкараха срещу Осасуна.