Зрелищна победа на Барселона като гост на Реал (Мадрид) продължи революцията на Шави като треньор на каталунския гранд. Футболистие на клубната легенда изиграха прекрасен двубой и напълно заслужено се поздравиха с победа с 4:0 насред дома на големия им съперник.

Мачът бе предаван пряко по MAX Sport 4 HD.

Новото попълнение Пиер-Емерик Обамеянг заби два гола, а с по един останаха Роналд Араухо и Феран Торес. Превъзходството на гостите бе толкова стряскащо, че те можеха да вкарата и поне още толкова на брой голове.

Оба откри резултата с глава в 29-ата минута, а малко преди почивката Араухо удвои, отново реализирайки с глава. И за двете попадения асистенциите бяха дело на Осман Дембеле - първо след индивидуален пробив и центриране от фланга, а после и от корнер.

По този начин Реал не успя да стигне до шеста поредна победа срещу вечния си съперник и да се доближи до най-дългата подобна серия в историята, която отново е дело на столичани - седем поредни триумфа през 60-те години.

Първата победа на Барса в голямото дерби от три години насам бе узаконена от голове на Феран Торес и Обамеянг през второто полувреме. Торес заби фантастичен шут в горния ъгъл на Куртоа, а след тов асистира на габонския си съотборник, който прехвърли вратаря.

Шави се превърна в третият треньор на Барса, който печели дебютното си Класико с 4 или повече гола разлика. Останалите двама са Фердинанд Даучик (7:2 през 1951) и Еленио Ерера (4:0 през 1959).