Реал Мадрид победи с 2:1 Райо Валекано в мач от 36-ия кръг в Ла Лига, а вие видяхте всичко от "Сантяго Бернабеу" по MAX Sport 4 HD.

Карим Бензема откри за домакините в 31-вата минута, но Раул де Томас изравни шест преди края и изглеждаше, че Райо отново ще разочарова "кралете". В последните секунди вкара Родриго, за да даде достоен завършек на вечер, посветена на подкрепа за неговия приятел и сънародник Винисиус Жуниор.

Вини не игра, но съотборниците му излязоха с екипи с неговото име и номер 20, а плакати против расизма имаше из трибуните, а и на терена - "Вън расистите от футбола", пишеше на този, който играчите на двата отбора изнесоха. В 20-ата минута стадионът аплодира, за да изкаже подкрепа на бразилеца, изгонен в неделя срещу Валенсия, след като масово бе обиждан расистки.

Точките дойдоха за Реал и като важни в класирането. Атлетико изпусна аванс от 3:0 на стадиона на Еспаньол и направи 3:3. Така Реал е втори със 74 точки, а градският съперник остана трети със 73.

Точката е важна за Еспаньол, но този отбор продължава да е в зоната на изпадащите с 35, на три от спасението.