Реал (Мадрид) вкара два пъти, но това не бе достатъчно за победа срещу мексиканския еквивалент на "лос бланкос" - Клуб Америка. "Орлите" са рекордьори по спечелени титли както в страната си, така и в Шампионската лига на КОНКАКАФ - точно както Реал е №1 по шампионски отличия в Испания и в Шампионската лига на УЕФА.

Мачът от Сан Франциско гледахте на живо по MAX Sport 2 HD.

Tитулярен вратар на Америка бе Гийермо Очоа, който е добре познат от изявите на Мексико по големи първенства, а в състава личаха още бившият футболист на Порто и Севиля Мигел Лаюн, както и Алваро Фидалго - юноша на Реал. Треньор пък е Тата Мартино - някогашен наставник на Барселона и Аржентина.

През първото полувреме двата тима си вкараха по един гол от игрова ситуация - първо Енри Мартин се откъсна от опеката на новото попълнение Антонио Рюдигер още в петата минута, за да прати топката във вратата на Лунин, а след това Карим Бензема изравни с далечен шут в 22-ата минута.

След почивката първо Еден Азар направи 2:1 от дузпа в 54-ата минута (първи негов гол след пауза от 188 дни), а след това в 82-ата минута Алваро Фидалго наказа родния си тим от 11 метра. Лунин всъщност първоначално спаси дузпата на Фидалго, но тъй като излезе пред голлинията преди шута на съперниковия футболист, съдията нареди повторно изпълнение и вече грешка нямаше за крайното 2:2.