Реал (Мадрид) разби Ливърпул с 5:2 насред "Анфийлд" в мач от осминафиналите на Шампионска лига, който гледахте по MAX Sport 3 HD.

Кралете на Европа написаха поредната невероятна страница в историята си в този турнир, с петте гола, които вкараха на винаги негостоприемния "Анфийлд".

Това е първият случай в историята, в който Ливърпул допуска пет гола у дома на международната сцена, а започналият по мечтан начин за тима двубой, се превърна в истински кошмар със срамен резултат.

В 14-ата минута домакините вече имаха аванс от 2:0, но след това всичко в играта им се счупи и те инкасираха пет гола във вратата си, а с поведението им в дефанзивен план е трудно да повярваме, че може да се случи каквото и да е чудо на "Бернабеу" в реванша.

Още в четвъртата минута Дарвин Нунес откри технично с пета, а 10 по-късно Мохамед Салах се възползва от подарък на Тибо Куртоа.

Белгийският страж отигра доста нескопосано топката, като едно излишно докосване с коляно я прати към египетската звезда на Ливърпул, който просто нямаше как да не се възползва от подаръка.

Реал обаче изобщо не се смути от случващото се и чрез страхотно изпълнение на Винисиус се върна в мача.

А съдбата реши да помогне и на гостите, защото по абсолютно идентичен начин, груба грешка направи и стражът на мърсисайдци - Алисон. Той изчисти право в крака на Винисиус, от който топката влетя във вратата за 2:2.

Този кошмар през втората половина на първата част, се пренесе изцяло през второто полувреме, когато Реал вкара нови три гола във вратата на Ливърпул.

Не бяха изминали и две минути от нейното начало, когато Лука Модрич центрира от фаул, а Едер Милитао с глава оформи обрата.

Десет минути по-късно Карим Бензема се разписа с помощта на рикошет, а в 67-ата минута френският голаджия на гостите завърши поредната блестяща контраатака с нов гол на сметката си и общо пети в тази на Реал.

Така Кралете записаха поредния голям резултат и взеха страхотен аванс, но задачата им все пак още не е свършена. Реваншът е на 15-ти март.