Реал Мадрид победи Ювентус с 2:0 в контролна среща, която се проведе на "Роуз Боул Стейдиъм" в Пасадена, САЩ. Проверката беше излъчена директно по MAX Sport 3 HD.

"Кралския клуб" доминираше и заслужено стигна до успеха, който е първи в контролите след загубата от Барселона с 0:1 и равенството с Клуб Америка (2:2).

За Юве пък това е първа загуба в подготовката след 2:0 над Гуадалахара и 2:2 срещу Барселона.

В началото на мача Ювентус бе близо до гол, когато Леонардо Бонучи стреля от пряк свободен удар, но намери рамката на вратата.

В 17-ата минута Реал заслужено получи дузпа след поредния пробив на Винисиус и нарушение от Данило. От бялата точка попадение реализира Карим Бензема.

Пре втората част испанският тим направи няколко значими пропуска и бе във вихъра си. Все пак логичното се случи в 69-ата минута, когато Марко Асенсио се разписа след остро подаване на Хесус Вайехо. Носителите на Шампионската лига няма да имат повече контролни мачове това лято, като на 10-ти август излизат в спор за Суперкупата на Европа срещу Айнтрахт.