Осминафиналистът в Шампионска лига - Реал Сосиедад, пропусна шанса да доближи местата, даващи право на участие в най-престижния европейски клубен турнир и през следващия сезон, а именно първите четири.

Баските от Сан Себастиан направиха 1:1 в Памплона, където гостуваха на местния Осасуна. Гледахте и този мач от кръга в Ла Лига по MAX Sport 4 HD.

Мой Гомес откри за домакините още във втората минута, когато получи чудесен пас в малкото наказателно поле от хърватския национал Анте Будимир, а пък гостите изравниха в края на първата част.

Тогава се изяви нигерийският национал Умар Садик, който с невероятен шут от дистанция вкара за 1:1, а въпреки добрите положения, които Реал Сосиедад имаше до края, това остана и крайният резултат.

Така отборът от Сан Себастиан събра 26 точки, но е на пет от Атлетико (Мадрид) и Барселона, които са трети и четвърти, а освен това се изправят в дербито на кръга тази вечер.

Отборът на Осасуна от своя страна изглежда, че няма да повтори европейското участие от лятото и по-скоро ще бъде замесен в битката за оцеляване, след като има 15 точки на 14-ото място.