Реал (Мадрид) спечели едно от най-трудните гостувания в Ла Лига. "Белите" надвиха коравите баски от Атлетик (Билбао) с 2:0 и отново подгониха Барселона на върха в класирането, след като преди седмица допуснаха поражение от Виляреал, позволило на каталунците да се откъснат еднолично начело на шампионата.

Срещата от "Нуево Сан Мамес" бе предавана пряко по MAX Sport 4 HD.

В Страната на баските Карим Бензема даде аванс на своите в средата на първото полувреме. Капитанът на "лос меренгес" бе точен в 24-ата минута след пас на Марко Асенсио, като това се оказа напълно достатъчно за тринадесетата победа на шампионите от началото на сезона. Французинът се разписа с майсторско воле, при това с по-слабия си ляв крак.

За френската деветка това бе гол №228 в Ла Лига с екипа на "кралския клуб". По този начин той изравни клубната легенда Раул Гонсалес Бланко, който също има 228 шампионатни гола за столичани.

Пред двамата остава единствено Кристиано Роналдо, реализирал 311 попадения за Реал в испанския футболен елит.

В добавеното време на мача Тони Кроос добави още един гол за 2:0.

Перфектният Педри зарадва Барселона с три точки

С трите точки днес "белите" се доближиха на три от лидера Барселона и дръпнаха на три от третия Реал Сосиедад. Както Реал, така и Барса имат и по мач по-малко заради участието си във финалната фаза на Суперкупата на Испания.