Реал (Мадрид) записва 9 победи в първите си 9 мача назад за трети път в клубната си история и за първи от сезон 1968/1969 насам. Това стана факт след триумф в "Дерби Мадриленьо" и победа с 2:1 над градския съперник Атлетико като гост на "Уанда Метрополитано".

Другият подобен случай е от 1961/1962, като и двата пъти "белите" печелят в първите си 11 мача.

Родриго вкара първия гол за вечерта в 18-ата минута, като той бе истинско майсторско изпълнение. Феде Валверде мина необезпокояван през центъра на терена, Менди подаде към Чуамени, а той с майсторски пас изведе Родриго зад защитата. Бразилецът бе безпощаден и я прати точно до гредата на Облак - 1:0.

Десет минути преди почивката Валверде направи 2:0. Модрич изведе Винисиус на добра позиция и той стреля в гредата, а после от малък ъгъл Валверде вкара втория гол за вечерта.

Атлетико трябваше да чака до 83-ата минута, за да върне едно попадение, а то бе повече от куриозно. Марио Ермосо отбеляза с... рамо след центриране от ъглов удар, връщайки надеждата на своите - 2:1.

В добавеното време обаче голмайсторът на Атлети си изкара глупав втори жълт картон и бе изгонен.

Реал е начело в класирането с 18 точки след 6 победи в 6 мача. "Белите" имат и два успеха в Шампионската лига, както и триумф в Суперкупата на Европа.