Реал (Мадрид) се измъкна драматично срещу Елче за втори път в рамките на тази седмица. След като в четвъртък столичани се нуждаеха от продължения, за да елиминират този противник в Купата на Краля, сега те трепериха до последно и в първенството, но измъкнаха точката у дома - 2:2, след като Едер Милитао донесе равенството в добавеното време.

Мачът наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

Преди началото на срещата футболистите на Реал почетоха клубната легенда Пако Хенто, който почина на 88-годишна възраст преди пет дни. Играчите на “белите” излязоха на терена с всички повече от 20 трофея, които роденият в Кантабрия играч бе спечелил с екипа на столичния тим.

Карим Бензема пропусна дузпа десетина минути преди почивката, а малко преди края на полувремето гостите поведоха благодарение на Лукас Бойе, който се разписа с глава за 0:1. За Бензема това бе първи пропуск от дузпа в Ла Лига.

В 76-ата минута Пере Мия вкара и втори гол за Елче, след като получи асистенция от първия голмайстор в мача - Лукас Бойе. Каземиро нацели гредата в една от следващите атаки, а в 82-ата минута Лука Модрич реализира втората отсъдена дузпа в мача - 1:2.

Във втората минута на продължението Милитао донесе равенството за Реал, изравнявайки след гол с глава - 2:2.

По-рано през деня Осасуна спечели гостуването си на Гранада с 2:0, като този мач също бе предаван на живо по MAX Sport 4 HD.

Трите точки на отбора от Навара станаха факт благодарение на Давид Гарсия в 64-ата минута и Кике в 90-ата минута.