Реал (Мадрид) направи неочаквано равенство 1:1 срещу намиращия се в зоната на изпадащите тим на Жирона в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

Така Кралете продължават серията си без поражение в Ла Лига, но пък загубиха две точки срещу опонент, срещу когото със сигурност не са очаквали това да се случи.

Храбрите каталунци от Жириона обаче се отбраняваха почти перфектно през целия двубой, като в крайна сметка заслужиха престижната си точка.

С нея тимът поне временно се измъкна от опасната зона, макар и с равни точки с отборите зад него, а пък Реал продължава все така да е лидер, но вече само с точка пред Барселона.

Със сигурност най-дискусионният миг в мача дойде в 77-ата минута, само няколко минути, след като гол на Винисиус не успя да пречупи Жирона.

Тогава след консултация с ВАР главният съдия отсъди дузпа в полза на Жирона, която със сигурност ще предизвика доста спорове в следващите дни.

Топката със сигурност удар ръката на Асенсио, но пък тя бе плътно пред тялото му и в много подобни случаи дузпа не е била отсъждана.

Сега ситуацията не бе такава, реферът посочи бялата точка, а Стуани вкара за 1:1, носейки ценната точка на Жирона.

В ранния мач от неделния ден, който също наблюдавахте по MAX Sport 4 HD, Осасуна успя да победи Валядолид с 2:0.