Реал (Мадрид) победи Реал Сосиедад с 4:1 в домакинството си в Ла Лига, което гледахте по MAX Sport 4 HD.

Кралете изиграха много силен мач, с който успяха да увеличат преднината си на върха в класирането на осем точки, възползвайки се от вчерашната грешка на преследвача Севиля.

Победният курс на "жълтата подводница" завърши в Памплона

Наистина шампионски мач от момчетата на Анчелоти, които буквално развинтиха своя опонент. А все пак говорим за шестия в класирането Реал Сосиедад, не тим от дъното на таблицата.

Но баските успяха да смълчат "Бернабеу" в самото начало на двубоя, когато Микел Оярсабал от дузпа вкара за 1:0 в полза на Сосиедад.

От този момент обаче натискът на Кралете започна. Те натикаха своя опонент в собствената му половина, а два красиви гола в края на полувремето от Камавинга и Модрич донесоха обрата.

Точка на спора сложи Карим Бензема от дузпа през втората част. Това можеше да бъде негов трети гол в мача, но първите два бяха отменени заради засада.

Крайният резултат бе оформен от Марко Асенсио в 79-ата минута.

В друг мач от днешната програма на Ла Лига, Валенсия победи Гранада с 3:1.