Реал Мадрид обърна от 0:1 до 2:1 гостуването си на Алмерия на старта на сезона в La Liga, а вие видяхте късната драма в неделната вечер по MAX Sport 4 HD.

Шампионите изостанаха рано с гол на Рамазани, но не оставиха съмнение, че на всеки съперник този сезон в Испания ще е много трудно да ги победи.

Реал създаде куп положения, стреля общо 29 пъти към вратата на чудесния страж Фернандо Мартинес, за да си тръгне все пак с пълен актив точки от брега на Средиземно море.

Лукас Васкес изравни в 61-вата минута от "втори опит", след като по-рано в мача негово попадение бе отменено за засада.

А след това дойде и звездният миг на резервата Дейвид Алаба, но и на треньора Карло Анчелоти, който го пусна на терена в 74-ата минута и го прати да изпълни прясно отсъден пряк свободен удар за фаул срещу Лука Модрич.

Австриецът вкара прекрасен гол под гредата с левия крак, за да донесе трите точки.

"Тежко и горещо време, и винаги труден старт, когато гостуваш - повдигна типично лявата вежда при изявлението след мача Анчелоти. - Този отбор обаче не се предава и винаги намира начини.

Васкес показа какво е характер, както го прави всеки път, когато получава шанс да е на терена. Алаба? Знаех, че ще вкара."

Италианецът обяви официално още преди двубоя, че след периода като треньор на Реал, напуска професията и се пенсионира.

Договорът му е до 2024-а, но може да бъде удължен.