За пореден път този сезон Реал (Мадрид) имаше трудната задача да прави обрат и отново успя да го стори. "Белите" победиха с 2:1 като гости Лас Палмас, за да вземат трите точки и да поведат в класирането на Ла Лига, където имат две точки повече от втория - Жирона.

Днешната среща гледахте по МАX Sport 4 HD.

През първото полувреме домакините имаха претенции за дузпа за нарушение на Дани Карвахал в 32-ата минута, ала те не бяха уважени от съдиите.

Малко след началото на второто полувреме Лас Палмас поведе след хубава комбинация между юношата на Барселона Сандро Рамирес и Хави Муньос, който откри резултата на Канарските острови в съботната вечер.

Винисиус възстанови равенството в 65-ата минута, когато получи отличен пас от Едуардо Камавинга и се разписа за 1:1.

Орелиен Чуамени подпечата победата на своите с гол с глава седем минути преди края на редовното време.

Райо Валекано си тръгна с точка от гостуването на Реал Сосиедад в Сан Себастиан. Двата отбора не успяха да си отбележат гол в двубой, в който съдията даде общо седем жълти картона, като пет от тях бяха на сметката на мадридския тим.

Равенството 0:0 гледахте пряко в ефира на МAX Sport 4 HD, а Райо не успя да отправи нито един удар в очертанията на вратата на домакините.

Реал Сосиедад е седми с 36 точки, докато Райо е тринадесети с 12 по-малко.

Опит номер 25: Алмерия пак не победи в Ла Лига