Реал Мадрид сдаде първото място в класирането след шокираща загуба с 2:3 от Райо Валекано.

Двубоят от 13 кръг на Ла Лига бе излъчван пряко по MAX Sport 4 HD.

Поражението, което бе първо за мадридчани от началото на сезона, остави тима на 2 точки след лидера Барселона.

Още в петата минута Санти Комесаня откри резултата, а Лука Модрич изравни в 37-ата минута от дузпа. Едер Милитао даде преднина на "белите" в 41-ата минута, но три минути по-късно Алваро Гарсия изравни.

След почивката Оскар Трехо направи резултата 3:2 в 68-ата минута от дузпа, която трябваше да изпълни два пъти, като при първия си опит Куртоа спаси, но съдията прецени, че стражът не е бил с двата си крака на голлинията и нареди нов удар.

Отсъждането както на дузпата за Реал, така и на тази за Райо дойде след консултация с VAR.

В крайна сметка след много нерви и противоречиви отсъждания мадридският колос загуби двубоя и вече е в ролята на догонващ в битката за титлата.