Реал (Мадрид) допусна втора сериозна издънка откакто клубните шампионати бяха подновени след паузата за Мондиал 2022. В началото на миналия месец "белите" загубиха от Виляреал, а сега сториха същото и при гостуването си на Майорка, отстъпвайки с 0:1.

Срещата гледахте в ефира на MAX Sport 4 HD.

За "белите" това е трета загуба през сезона в Ла Лига досега, докато балеарците постигнаха осмата си победа и първа срещу този съперник от октомври 2019-а.

Проблемите за Карло Анчелоти започнаха още преди първия съдийски сигнал, след като стана ясно, че Тибо Куртоа има проблем и не може да бъде титуляр. Вместо него под рамката застана Андрий Лунин.

Единственият гол в мача падна в 13-ата минута, когато Начо Фернандес прати топката в собствената си мрежа и това на практика донесе успеха на домакините.

През първото полувреме нито един от двата тима не успя да отправи точен удар към вратата на другия.

След час футбол Реал получи правото да изпълни дузпа, а в отсъствието на Карим Бензема зад топката застана Марко Асенсио, който обаче не успя да вкара.

Реал остава с 45 точки - пет по-малко от лидера Барселона, който по-късно тази вечер приема Севиля у дома.