Лидерът в Ла Лига Реал (Мадрид) върна Алавес в действителността, в която баските живеят почти цял сезон, но от която бяха надигнали глава с домакинската победа над Валенсия преди седмица.

Столичани нанесоха на гостите си петнадесето поражение в двадесет и пет мача през сезона досега след 3:0 на “Сантиаго Бернабеу” и така поне до утре си върнаха преднината от седем точки спрямо втория Севиля, който гостува на Еспаньол в последния ден на седмицата.

Мачът от испанската столица гледахте пряко в ефира на MAX Sport 4 HD.

Футболистите на Карло Анчелоти се нуждаеха от повече от час, за да стигнат до първия си гол за вечерта, реализиран от Марко Асенсио в 63-ата минута. Испанският национал реализира с шут извън наказателното поле, като това бе пети негов подобен гол за сезона - единствено Руслан Малиновский (6) е вкарал повече попадения от дистанция в Топ 5 първенствата на Европа.

Десет минути преди края Винисиус завърши успешно чудесно отборно действие на Реал - атака с 14 паса, приключила с гол на бразилското острие за 2:0.

В добавеното време на мача Карим Бензема оформи крайния резултат, реализирайки дузпа.

Реал е първи в класирането с 57 точки, а Алавес - предпоследен с 20.