Реал (Мадрид) постигна лесна и очаквана победа над последния тим в класирането на Ла Лига.

Кралете надвиха скромния Елче с 4:0 в мач, който видяхте директно в ефира на MAX Sport 4 HD.

Така Реал, който преди дни спечели Световното клубно първенство и днес показа трофея на феновете си, се изравни по мачове с лидера Барселона и намали изоставането си.

Разликата между двата гранда на испанския футбол е осем точки в полза на каталунците, при оставащата сериозна бройка от 17 мача до края.

Реал нямаше никакви трудности на терена, а задачата бе допълнително улеснена от Марко Асенсио, който в осмата минута с вкара след хубав пробив за 1:0.

До края на полувремето Реал получи и правото да изпълнява две дузпи. Не е изненада, че и с двете изпълнения се нагърби Карим Бензема, който вкара два гола и покачи на 3:0. Така французинът изпревари легендата Раул по голове за Кралския клуб в първенството (229 срещу 228) и пред него е само Кристиано Роналдо. Бензема вече е и пети във вечната ранглиста на топ реализаторите в историята на Ла Лига.

През втората част липсваше каквато и да е интрига. Реал буквално се забавляваше на терена и разиграваше на моменти в абсолютно тренировъчно темпо. Все пак Кралете стигнаха до нов гол, дело на Лука Модрич в 80-ата минута, с което бе оформено крайното 4:0.