Реал Мадрид прати Леванте практически във втора дивизия с разгромното 6:0, което видяхте в пряко предаване по MAX Sport 4 HD.

Последният в класирането на Примера рухна на "Сантяго Бернабеу" и, ако се е надявал да хване там новия шампион във ваканционно настроение, бързо е бил разочарован.

Реал вкара чрез Ферлан Менди (13), Карим Бензема (19) и Родриго в 34-ата минути, за да не остави никакви съмнения какво чака гостите.

В последните секунди на първото полувреме Винисиус се разписа за първи път за вечерта, а през второто полувреме бразилският нападател оформи хеттрик. Крилото прави най-силния сезон в кариерата си, като има вече 23 гола във всички турнири (17 в Ла Лига).

А Карим с попадението си е равен на Раул Гонсалес Бланко - бялата легенда, на второто място сред вечните реализатори на клуба. Двамата са с по 323 гола, на 15 пред великия Алфредо ди Стефано, но и на цели 128 зад лидера Кристиано Роналдо (451).

И докато Реал си е опекъл работата с титлата, спечелена рано-рано, битката за европейските квоти ще е до последната минута на сезона.

Виляреал разби като гост Райо Валекано с 5:1 и е седми с 56 точки, докато Реал Сосиедад не пропусна да разгроми на свой терен Кадис с 3:0 и остава шести с 59.

Петият Бетис има 61 точки, като тези три тима в последните два кръга ще разпределят две квоти за Лига Европа и Лигата на конференциите.

Четворката за Шампионската лига е непоклатима - Реал (84), Барселона (72), Атлетико (67), Севиля (66) и само чудовищна издънка в заключителните два двубоя може да остави последният тим отвън за сметка на градския враг Бетис.