Реал Мадрид триумфира в испанското Ел Класико, на което MAX Sport 4 HD ви направи свидетели.

Кралският клуб победи Барселона с 2:1, като записа своята четвърта поредна победа в това съперничество.

Освен това Реал е в серия от пет мача без загуба от Барса, като три от тях бяха на "Камп Ноу". Четирите поредни успеха също така са най-добрата серия на Кралете в дербито от 1965-а насам.

Днес над 86 000 каталунски фенове върнаха истинската футболна атмосфера на тази митична арена, но в крайна сметка трябваше да си тръгнат разочаровани, виждайки как кризата в любимия им клуб се задълбочава.

Резултатът откри Давид Алаба в 32-ата минута, когато австриецът отправи първия си удар с екипа на Реал в Ла Лига, което доведе и до първия му гол, в първото за него Ел Класико. Той се превърна в петия играч на Реал, дебютирал с гол в Ел Класико: след  Роналдо Феномена (2003), Рууд ван Нистелрой (2006), Рафаел Варан и Хесе Родригес (2013)

Австриецът се озова на върха на една от многото чудесни контраатаки на Кралете, като с хубав диагонален шут откри.

И този резултат се запази до края на редовното времето, като на няколко пъти Реал пропусна шансове да удвои.

Барса контролираше повече топката, опитваше да атакува по-често, но това не водеше до почти никакви опасности за каталунците. В техния състав днес стартира Гави, като на 17 години и 80 дни той стана най-младият титуляр-дебютант в дербито през този век, подобрявайки рекорда на Педри (17 г и 334 дни)

Това все пак се случи в 93-ата минута, когато нова отлична контраатака бе завършена от Лукас Васкес, който сякаш реши всичко в мача.

И когато трибуните на "Камп Ноу" започнаха да се изпразват, в 97-ата минута Серхио Агуеро вкара дебютния си гол с екипа на Барса.

Той направи резултата 1:2, но около 20 секунди по-късно реферът сложи край на мача, а разочарованието за Барса бе огромно.

Реал вече дели първата позиция със Севиля и Реал Сосиедад. По-рано днес андалусийците победиха Леванте в истинско зрелище с 5:3, а Сосиедад ще играе мача и от кръга по-късно днес.

Барса е на осмата позиция с пет точки по-малко от лидерите.

Гледайте сблъсъците от испанската Ла Лига по MAX Sport 4 HD.