Реал (Мадрид) спечели първата си победа в Ла Лига от 18 февруари насам. Това стана реалност след обрат за 3:1 срещу Еспаньол на "Сантиаго Бернабеу", като три от четирите гола в съботния следобед в испанската столица дойдоха преди почивката.

Срещата гледахте пряко в ефира на MAX Sport 4 HD.

Хоселу шокира "белите" още в 8-ата минута, когато с левия крак не остави шанс на Тибо Куртоа - 1:0 за каталунските гости.

Отборът на Карло Анчелоти обаче успя да се събере и да осъществи обрат още преди почивката. Това стана благодарение на попадения на Винисиус Жуниор и Едер Милитао, съответно в 23-ата и 39-ата минута на мача.

Вини изравни след отлична индивидуална акция, завършила с точен изстрел за 1:1. Шест минути преди почивката пък падна и втори бразилски гол, този път дело на Едер Милитао с глава за 2:1. В добавеното време на мача Марко Асенсио направи резултата 3:1.

Така Реал затвърди тенденцията да играе успешно срещу този съперник, побеждавайки го за осемнадесети път в последните двадесет двубоя помежду им.

С трите точки "лос меренгес" намалиха изоставането си от Барселона на шест пункта, но "лос кулес", които са лидер в класирането, имат и мач по-малко.

Еспаньол е тринадесети с 27 точки, докато Реал е втори с 56.